Pelíšky pro psy a kočky

pelisky-pro-psy-min

 

Pelíšky pro psy a kočky: Které jsou pro vašeho chlupatého mazlíčky ty nejlepší?

Chováte doma kočku nebo psa? Jistě se snažíte o to, aby se u vás měli co nejlépe. Kromě láskyplné péče a kvalitní stravy jim určitě chcete zajistit i dostatek pohodlí a pocit bezpečí. Právě k tomuto účelu tu jsou pelíšky pro psy a kočky, ve kterých bude váš čtyřnohý přítel rád spát a odpočívat.

 

Pelíšky pro psy a kočky patří do bytu, na balkon i terasu

Měkké a pohodlné pelíšky pro psy a kočky zajistí vašemu čtyřnohému příteli dokonalé pohodlí, ovšem i pocit bezpečí. Tyto pelíšky pro psy a kočky přitom nemusíte mít pouze doma. Umístěte je i na terasu nebo na balkon. Zajistíte tak, že si váš pes nebo kočka budou moci v pelíšku kdekoliv i kdykoliv odpočinout.

Není navíc od věci, když svému čtyřnohému příteli pořídíte pelíšků hned několik. Jeden na doma, druhý na terasu a třetí třeba na chalupu. Najdete zde pelíšky určené pro malé, střední i velká plemena psů. Samozřejmě nechybí ani hřejivé pelíšky pro kočky.

Výběr pelíšku pro psy a kočky si dobře promyslete

Ač se to na první pohled nezdá, výběr správného pelíšku pro vašeho psa či vaši kočku není rozhodně snadná záležitost. Chcete vědět, který pelíšek je pro vašeho mazlíčka ten nejlepší? Zvolte dobře zejména jako velikost a tvar.

 

pelisky_pro_male_psy-min

 

Správná velikost a tvar pelíšku zajistí dokonalé pohodlí

Pelíšek musí být dostatečně prostorný. Aby byl pohodlný a útulný a aby zahřál, nesmí být ani příliš veliký. Jak tedy určit správnou velikost? Změřte svého psa či svou kočku v natažené poloze. Podle počtu centimetrů, které naměříte, následně volte i délku či obvod pelíšku.

Jelikož se kočky rády točí do klubíčka bude pro ně tím pravým kulatý pelíšek s vysokými okraji. A jak je to s pelíškem pro psy? Před koupí nového pelíšku svého čtyřnohého miláčka pozorujte, jakým způsobem spí. Jestli je stočený do klubíčka, pořiďte mu rovněž kulatý pelíšek. Jestli ale spí rád natažený, přednostně mu vyberte čtvercový nebo obdélníkový pelíšek s vyvýšenými okraji.

Tip: Máte kočku? Kromě kulatého pelíšku bude nadšená z útulné kočičí kukaně, která jí poslouží jako dokonalá skrýš.

Při výběru se zamyslete, kam pelíšek pro psy a kočky dáte

Budete mít pelíšky pro psy a kočky ve vytápěné místnosti? Anebo je položíte na studenou podlahu v garáži, na terase, na balkoně či v předsíni? V případě, že bude pelíšek přímo na studené podlaze, myslete na to, aby váš zvířecí miláček neprochladl. Vybírejte proto takové pelíšky pro psy a kočky, které mají velmi silné dno, jež dobře izoluje.

V tomto případě výborně izoluje nejen vysoký pelíšek s vyvýšenými okraji. Vaší kočce nebo vašemu psovi se bude příjemně ležet také na speciální vyvýšené matraci, polštáři nebo podušce.

 

domecek_pro_kocku-min

 

Jak udržovat pelíšky pro psy a kočky

Jistě jste si všimli, že váš chlupatý mazlíček dokáže ve svém oblíbeném pelíšku strávit většinu svého času. A je to znát. Pelíšky pro psy a kočky jsou tak plné chlupů a - jestli je máte umístěné i na terase - mohou být od zvířecích tlapek i velmi zašpiněné.

Aby pelíšky pro psy a kočky sloužily opravdu dlouho, je třeba, abyste je průběžně udržovali. Chloupky z pelíšků pravidelně vysávejte nebo odstraňujte speciálním lepicím válečkem. Díky tomuto přístupu zajistíte, že chloupky od vašeho zvířecího miláčka nebudete mít po celém domě či bytě. 

Pelíšky perte v pračce v šetrném prášku a bez aviváže

Pelíšky pro psy a kočky, které jste pečlivě odchlupili, také pravidelně perte. A to rovnou v pračce při 30 až 40 stupních Celsia. Pelíšky pro psy a kočky přitom perte za použití šetrného prášku na praní a bez aviváže. Následně je nechte vyprané pelíšky volně uschnout. 

Tip: Abyste nemuseli prát celý pelíšek v pračce, můžete svému chlupatému mazlíčkovy pořídit takový model, který má rozepínatelný potah. V tomto případě bude údržba pelíšku pro psy a kočky ještě jednodušší.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.