Balkonový nábytek

Nejprodávanější

Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, antracitové
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, antracitové
ZBOŽÍ NA SKLADĚ (expedice do 48 hodin) (10 ks)
Kód: 64905
 
3 399 Kč
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, šedé
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, šedé
ZBOŽÍ NA SKLADĚ (expedice do 48 hodin) (8 ks)
Kód: 64904
 
3 399 Kč
Zahradní židle, skládací, barevný grafit
 
1 799 Kč
5 položek celkem
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, antracitové
EXKLUZIVNÍ
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, antracitové
ZBOŽÍ NA SKLADĚ (expedice do 48 hodin) (10 ks)
3 399 Kč
Kód: 64905
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, šedé
Zahradní houpací křeslo RELAX s pohodlným polštářem, šedé
ZBOŽÍ NA SKLADĚ (expedice do 48 hodin) (8 ks)
3 399 Kč
Kód: 64904
Konferenční stolek  - kov, O 30 cm, ZELLER
Konferenční stolek - kov, O 30 cm, ZELLER
ZBOŽÍ NA SKLADĚ (expedice do 48 hodin) (2 ks)
589 Kč
Kód: 23659

Máte-li tu skvělou výsadu užívat si bydlení s balkonem, bylo by hřích jej ponechat ladem nebo jako pouhou sušárnu prádla či skladiště nepotřebných věcí. Útulně zařízený balkon se stává prodlouženou součástí našich bytů od jara až do podzimu. Místem osvěžující relaxace, kde si vychutnáte svou chvilku tiché meditace, šálek kávy nebo čaje, ponoříte se do čtení oblíbené knihy nebo se jen tak zachumláte v pléd a oddáte sladkému zdřímnutí. Balkon se může proměnit také v příjemné pracovní či studijní prostředí, kam se pohodlně usadíte i s notebookem či tabletem. Na balkoně si můžete užívat i oběda a večeře na čerstvém vzduchu nebo zábavy při posezení s přáteli třeba při skleničce lahodného moku.

Podle čeho primárně vybírat nábytek na balkon? 

Jednoduše podle účelu, který pro svůj balkon zamýšlíte a jeho prostorových možností. Důležitou roli také může hrát skutečnost, zda máte balkon zcela otevřený, nebo zastřešený, či dokonce vyzděný a zasklený. Zda budete mít kam nábytek na zimu uschovat, nebo bude muset na balkoně přečkat i zimu.

Zatímco velký balkon nabízí více možností uspořádání a volby nábytku, malý balkon nás často staví před dilema, zda dát přednost komfortu odpočinkové zóny, nebo uchopit řešení ve prospěch praktického jídelního a pracovního koutu. Vyžaduje přesné, detailní plánování a měření i obezřetný výběr.

Nábytek na balkon se neobejde bez stolu

Pro jídelní nebo pracovní účely bude praktický vyšší stůl, pro relaxaci budou pohodlnější spíše nižší odkládací stolky. Navrhněte si více variant a zaneste je i s rozměry do plánku. Vyzkoušejte pomocí přesného měření přímo na balkonu, zda vás zamýšlený nábytek nebude příliš omezovat v pohybu a dovolí vám pohodlně projít.

Pokud je váš balkon příliš úzký, můžete využít stoly půlkruhové, se sklopnou deskou nebo prostorově úspornou závěsnou variantu na zábradlí. Východiskem také může být umístění sezení do zadní části balkonu a stolu blíže k východu či využít ještě pomocný stolek na odložení tácu s občerstvením. Nedostatek prostoru také pomůže vyřešit zabudování vodorovného rozšířeného parapetu pod okny.

Stolky také dobře poslouží jako podstavce pro květináče s bylinkami, zeleninou nebo okrasnými rostlinami. Umístěte na ně lucerny a svíčky nebo je využijte pro tvorbu zátiší s působivými dekoracemi. 

Židle jako základ pro nábytek na balkon

Žádnému posezení nesmí chybět židle. Ke stolování vyšší, pro odpočinek se můžete rozhodnout i pro  pohodlnější nižší křesílka. Zvolíte-li skládací variantu, získáte tak větší variabilitu pro sezení menší či početnější společnosti. Neobsazené židle můžete snadno a rychle složit stranou a získat tak více volného prostoru. Skládací nábytek bude také mnohem snazší uskladnit na zimu v domě, bude-li třeba. 

Lavice na balkon najde více využití

Pokud vám to dispozice balkonu dovolí, pořiďte si na balkon lavici. Nejlépe v kombinaci se židlemi či doplněnou o jednoduché taburety, které v sobě skrývají praktický úložný prostor a dají se zasunout pod stůl. Nebo také můžete rovnou koupit celý balkonový set, který dodá posezení jednotný ráz.

Lavici můžete využít i pro dekorativní účely nebo zvolit víceúčelové provedení s úložným prostorem a rovným víkem, který dle potřeby může sloužit jako odkladná plocha třeba na podnosy nebo knihy či dokumenty k práci. Jindy na ně položíte polštáře a podsedáky k pohodlnému sezení. 

Více luxusu pro velké balkony

U velkého balkonu můžete více popustit uzdu fantazie a dopřát si většího komfortu v podobě celých sedacích sestav, polohovacích lehátek, houpacích křesel nebo závěsných houpaček či relaxačních vajíček. Praktické bude umístění košů, truhly nebo komody. Nabízí se i umístění grilu, či dokonce vířivky. 

Dřevěný, ratanový nebo kovový nábytek na balkon?

Na jaký materiál padne vaše volba je otázkou především vašeho vkusu. Přesto stojí zato přihlédnout k jeho specifickým vlastnostem, které mohou ovlivnit náročnost údržby a tím i životnost nábytku, zvláště v případě otevřených balkonů.

Nejste-li velkými příznivci prakticky bezúdržbového plastu, ale současně hledáte elegantní řešení, které vám zabere jen minimum starostí a péče, vsaďte na balkonový nábytek z kovu. Snese všechny rozmary počasí, je dost odolný i vůči mechanickému poškození a vystačíte si zde jen s občasným přemytím a otřením.

Pokud jste propadli kouzlu ratanového nábytku, musíte počítat s tím, že bude potřebovat zazimovat a s příchodem nové sezóny přelakovat. Na otevřeném slunci bude časem barva blednout, což nemusí být nijak na škodu. Při déletrvajícím deštivém počasí však může být ratan náchylný k plísním. Proto nezapomeňte nábytek zakrýt. Sucho a velké výkyvy teplot mohou způsobit štěpení nábytku. Defekty lze zbrousit a přelakovat. Proti vysychání ochrání olejový nátěr určený speciálně pro ratan. Krása zkrátka vyžaduje péči. Můžete se ovšem rozhodnout také pro věrohodné plastové napodobeniny ratanového nábytku a mít po starostech.

Dřevěný nábytek je nestárnoucí klasikou. Nejméně náročnou variantou je ten bambusový, který je odolný vůči vlhkosti a snadno se udržuje. Nábytek z exotického a tvrdého dřeva je zase odolnější než ze dřeva měkkého. Pro zachování delší životnosti bude vyžadovat občas impregnaci olejem. Bukové a dubové dřevo před sezónou nový lakový nátěr, měkké dřevo lazuru.

Doplňky a dekorace pro kouzelnou atmosféru

Prohlédněte si i bytové doplňky v našich dalších kategoriích a vyšperkujte váš balkon nejrůznějšími doplňky od koberců, textilu až po nástěnné dekorace. Nezapomeňte ani na živé rostliny, které váš balkon promění v nádhernou zelenou oázu. Přes léto můžete zavěsit také klec s papouškem nebo vynést terárium s drobným zvířectvem. Sluníčko mu prospěje a vy získáte působivou živou kulisu pro svůj balkon.

Sháníte nábytek na balkon levně? U nás není problém vybrat praktické a vkusné vybavení i za přijatelnou cenu. Projděte si naši nabídku a nadělte sobě a svým blízkým báječnou další sezónu v lákavém pohodlí zbrusu nového balkonu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.