Adventní kalendáře - jaké drobnosti dát do kalendáře?

Popularita adventních kalendářů roste od nedávna - je zajímavé, že se stávají dárkem / překvapením nejen pro nejmladší, ale také častěji i pro dospělé. Překvapte svou druhou polovičku, rodiče, dítko nebo kamaráda a v průběhu adventu jim darujte neobvyklý, osobní kalendář!

 

 date-25-december-on-calendar-gifts-with-sled-and-P38BL79

 

Jaké dárky dát do kalendáře dětem? 

 

Děti milují adventní kalendáře - každý rok před Vánoci můžete v obchodech najít spoustu různých druhů kalendářů a v novinách nápady, jak je využít. Obvykle máme 24 okének - co tam tedy můžeme pro našeho malého objevitele schovat? Tady máte pár našich návrhů:

 

 advent-calendar-handmade-from-old-timber-with-PUQLYJV

 

 • Sladkosti – nejsamozřejmější a nejoblíbenější varianta. Vlastnoručně vyrobený adventní kalendář nám nabízí především širokou škálu možností na nejchutnější sladkosti pro děti.

 

 • Prvky vánoční betlémů - na trhu a v novinách najdete mnoho druhů papírových vánočních betlémů, které lze rozdělit na jednotlivé části a vložit do pytlíčků.

 

 • Samolepky, tetování, sponky do vlasů či bezpečné laky na nehty pro dívky - levné a zábavné pomůcky, které lze snadno zabalit na každý den zvlášť. 

 

 hot-chocolate-and-walnuts-on-a-christmas-night-23LMWSH

 

 • Miniaturní auta, nálepky a tetování pro chlapce – ideální doplňky pro každého mladého dobrodruha, které mu udělají radost.

 

 • Úkoly ke splnění - předvánoční období je čas horečnatých příprav, do kterých stojí za to zapojit naše malé hrdiny. Vy sami nejlépe víte, co mu může udělat největší radost - využijte toho!

 

 • Dárkové poukazy na následující rok - a propos potěšení - skvělý nápad je vytvořit dárkové kartičky, které nabízejí například společnou hru v parku nebo výlet na kole. Je to levný způsob na potěšení Vašeho dítěte a skvělý dárek, který můžete sdílet společně.

 

living-room-with-old-furniture-with-christmas-RBYBDTT

 

 • Barevné kuličky - všichni si je pamatujeme z dětství. Také dnes je to skvělá hra – na každý další den můžete zabalit jednu kuličku a

poslední den si můžete zahrát s potomkem :-)

 

 • Malířské a psací potřeby - všechny druhy pastelek, temper, barevných propisek a barev jsou skvělým dárkem, který podporuje představivost dítěte. 

 

 • Drobné oblečení - rukavic a ponožek není nikdy dost. Drobný dárek pro dítě, který se vždy hodí :-)

  

Místo balení dárků do kalendáře můžete vytvořit mapu, pomocí které budou děti tyto dárky hledat po celém bytě nebo v domě :-) 

 

christmas-family-party-Y3SXQ7F 

 

 

Adventní dárkové kalendáře pro dospělé

 

A co dát do kalendáře někomu blízkému, ale již dospělému? Určitě znáte ty známé kalendáře různých parfumérií a značek, které jsou poměrně drahé a bohužel ani nezaručují, že v každém okénku bude něco, co obdarovaného potěší. Vlastnoruční příprava kalendáře je trefou do černého – koneckonců, Vy nejlépe víte, co se vašim blízkým nejvíce líbí.

 

Připravili jsme pro vás několik inspirací, které vám mohou pomoci:

 

 • Sladkosti – klasika pro potěšení. Můžete vytvořit kalendář skládající se jen ze sladkostí nebo ho jimi prostě doplnit.

 

 • Mini kosmetika - jste zklamáni nabízenými hotovými kalendáři? Značky parfémů a drogerie stále častěji nabízejí miniatury svých produktů. Pokud připravujete kalendář pro svou matku, sestru nebo přítelkyni, je skvělé najít miniaturní kosmetiku, která by se jim mohla líbit. Můžete také přibalit pleťové masky, laky na nehty, krémy na ruce nebo balzámy na rty - obdarovaná žena vám bude určitě vděčná :)

 

christmas-sweets-composition-gingerbread-cookies-ZR2BWJG

 

 • Dárkové poukazy na následující rok - skvělá cesta k vysněnému dárku. Jako poukaz na další rok můžete nabídnout přípravu chlebíčků, společnou kávu, kino nebo procházku - to je skvělá příležitost k trávení společného času. Můžete také navrhnout, že za svého blízkého uděláte nějakou neoblíbenou činnost. Garantujeme, že obdarovaného takový dárek potěší :)

 

 • Vonné svíčky - na trhu najdete za dobrou cenu mnoho jak malých svíček tak i větší kousky, které okouzlují svou vůní. Takový dárek je perfektním způsobem pro potěšení a relaxaci.


 • Sypané čaje v sáčcích a pyramidkách - stojí za to je koupit. Koneckonců, Vánoce jsou bezvadnou příležitostí k vyzkoušení nových příchutí, proto jsou čaje skvělým nápadem, který při čekání na Vánoce potěší a zahřeje.


gift-wrapping-packaging-modern-christmas-present-PRUBM28

 

 • Alkohol - relativně nejdražší adventní maličkost. V obchodech stále častěji najdete malé lahvičky vín – můžete si koupit tuto drobnost např. na poslední den před Vánoci.

 

 • Ponožky a rukavice - doplňky, které máme tendenci často ztrácet (asi je kradou skřítkové :-)) jsou tedy užitečným dárkem.

 

Vytvořte svůj vlastní kalendář a obdarujte netradičním dárkem milovanou osobu - Vánoce jsou jedinečným obdobím, kdy můžete obdarovat své blízké osobním a cenově dostupným dárkem. Hodně štěstí!

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.