Zero waste

Životní styl "Zero Waste" se nedávno objevil v České republice a získává stále větší popularitu. Mnozí z nás pomalu začínají tuto myšlenku realizovat ve svém každodenním životě. Je to poučná informace, jelikož ze všech stran valící se hromady odpadu a nečistot v nás budí obavy o budoucnosti naší planety.

Co vlastně znamená filosofie "Zero Waste" čili nulového odpadu a na čem spočívá?

V souladu s touto myšlenkou je život založen na pěti hlavních principech, takzvaných pěti R.

1.REFUSE (odmítnout) - pokud je to možné, snažte se vyhnout nepotřebným obalům - nepoužívejte plastové sáčky, vyhněte se produktům vyrobeným na úkor životního prostředí.

2.REDUCE (omezit) - snížit množství každodenních předmětů, obklopte se jen tím, co opravdu potřebujete

3.REUSE (opětovně použít) - vyhýbejte se jednorázovým obalům. Namísto koupě vody v plastových lahvích, používejte láhve s vyměnitelným filtrem - který budete měnit jednou měsíčně. Statistiky dokazují, že tímto způsobem snížíte počet vyhozených plastových lahví o 108 měsíčně a to je opravdu mnoho! Krom toho se snažte znovu použít nádoby, které již máte doma (např. použití zavařeninové sklenice na marmeládu pro skladování soli, nebo sklenici po okurkách použijte pro skladování rýže) Můžete si také pořídít dekorační skleněné, keramické, kovové nebo plastové nádoby pro skladování a používat je speciálně pro tento účel.

4.RECYCLE (třídit a zpracovávat) - ujistěte se, že vaše odpady mohou být dále recylkované. Ač to tak mnohokrát nevypadá, plast není recyklovatelným materiálem. Sklo a papír jsou v tomto ohledu mnohem lepší.

5.ROT (kompost) - likvidujte organický odpad formou domácího kompostu, který můžete použít k oplodnění rostlin.

Ty se vám odvděčí svými plody.

 
  • Řadit dle:
  • 13 položek celkem

Stránka 1/1

Využíváme soubory cookies, které nám pomáhají poskytovat a zlepšovat naše služby. Používáním tohoto webu souhlasíte s našimi pravidly pro cookies. Více informací