Vánoční ozdoby na stromeček: Trendy jsou v bílém provedení a teplém žlutém světle

little-blonde-baby-girl-helping-decorate-Q3HWZDP

 

Věděli jste, že módním trendům podléhají nejen boty a oblečení, ale také vánoční ozdoby na stromeček? Ač mají baňky, které jste zdědili po mamince či babičce určitě své kouzlo, není od věci, když si vánoční stromeček vyzdobíte vkusněji a zároveň moderněji. Které vánoční ozdoby mu budou slušet především?

 

young-woman-decorating-the-christmas-tree-GDUKA7C

 

Zdobení vánočního stromku má svá pravidla

Než se pustíte do nákupu nových vánočních ozdob na stromeček, měli byste znát několik důležitých pravidel, které radí, jak vánoční stromeček vkusně zdobit. Aby byla nejdůležitější dekorace Vánoc v dokonalé harmonii a byla na ni radost pohledět, myslete v prvé řadě na následující:

  1. Vánoční stromeček vložte pevně do stojanu a postavte na místo, kde se bude ve finále nacházet. Určitě jej posléze nepřenášejte nazdobený z místa na místo.
  2. Než na stromeček začnete dávat vánoční ozdoby, baňky a ostatní dekorace, okrášlete jej rovnoměrně LED světelným řetězem nebo LED svíčkami.
  3. Většími vánočními ozdobami (například baňkami) dekorujte stromeček v jeho dolní polovině, na horní polovinu stromku pak pověste drobnější dekorace.
  4. Na špičku vánočního stromku nasaďte hvězdu. Co se týče skleněných špiček, těmi se v současnosti vánoční stromky dekorují spíše výjimečně.
  5. Pokud chcete (není to ale nutnost), vánoční stromek na závěr ozdobte klasickými třásněmi, anebo řetězy.

 

christmas-tree-decoration-toys-and-cones-in-box-JU5KCK5

 

Vánoční ozdoby na stromeček podléhají módní trendům

Zdobení vánočního stromku má tedy jasně daná pravidla, která se nijak nemění. Jediné, co v průběhu let prochází výraznou změnou, jsou vánoční ozdoby na stromeček. Vzhledem k módním trendům se proměňuje jejich barevnost, tvar, styl i použitý materiál. Jaké vánoční ozdoby na stromeček patří momentálně k těm nejžhavějším trendům a budou v módě i následující roky? 

 

christmas-tree-with-a-white-sofa-in-a-white-room-PUS3FNJ

 

Vánoční ozdoby v bílé barvě

Nemusíte být smutní, že 24. prosince možná nenapadne sníh a budete mít Vánoce na blátě. Díky vánočním ozdobám na stromeček v bílé barvě si u vás hravě uděláte bílé Vánoce sami. Právě bílá barva je trendy odstínem posledních let, která sluší každému vánočnímu stromku.

Kromě bílé vsaďte také na krémovou, béžovou či stříbrnou, trendy jsou rovněž šedé odstíny. 

Vznešenost vašemu vánočnímu stromečku dodá zejména krásná bílá hvězda, kterou umístíte na jeho špičku. Slavnostně bude vypadat i vznešená LED vánoční hvězda, která vyniká hřejivým podsvícením. 

Kromě vánoční hvězdy budou vašemu vánočnímu stromku letos slušet také baňky v bílé barvě. Chcete-li, aby hvězda spolu s baňkami působila jednotným stylem a designově se nijak nepřebíjela, zakupte si tyto vánoční ozdoby na stromeček v jedné sadě.

 

mother-and-daughter-decorating-the-tree-USBHL57

 

TIP: Vánoční stromeček nezdobte pouze čistě bílými ozdobami. Ozdobte jej také vánočními baňkami v dalších trendy barvách. A to zejména šedé, stříbrné, pastelově modré či pastelově růžové. Velmi trendy jsou také vánoční ozdoby na stromeček z čirého skla. Stylově na stromečku vypadá především průhledná skleněná baňka s LED podsvícením, která patří k moderním, ale zároveň velmi kouzelným dekoracím.

 

Červená a zlatá jako stálice v kombinaci s přírodními materiály

Pokud pro vás nejsou vánoční ozdoby na stromeček v bílé barvě to pravé ořechové, nalaďte si svůj stromeček do tradičních barev, kterými jsou červená a zlatá. Například vánoční baňky v červených a zlatých barvách vypadají nádherně v kombinaci s vánočními ozdobami z přírodních materiálů, vyrobenými zejména ze slámy či kukuřičného šustí.

 

red-and-golden-christmas-gift-box-and-decoration-PWBJMXF

 

TIP: Na vánoční stromeček přitom nepatří pouze skleněné baňky v tradičním tvaru koule. Současné trendy hlásí také návrat podlouhlých baněk ve tvaru špičky, ať už jednobarevných, nebo zdobených jemnými motivy. 

 

Žluté hřejivé světlo: Top mezi LED řetězy a svíčkami

Pryč jsou doby, kdy jste umisťovali na vánoční stromek světelné řetězy či LED svíčky, které měly studené bílé světlo nebo problikávaly barevnými odstíny. Současné trendy hlásí návrat k LED řetězům a svíčkám majícím teplé žluté světlo. Právě tento typ vánočního osvětlení v kombinaci s dalšími vánočními ozdobami na stromeček má výrazný podíl na kouzelné vánoční atmosféře, která vyniká hřejivou sváteční pohodou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.