Vánočné ozdoby – jak se připravit

1574417157

 

Zdobení domova na Vánoce je radostná tradice, díky které jsou svátky spojeny s barevnými ozdobami a přívětivou atmosférou. Jedním ze znaků přicházejících svátků jsou adventní věnce. Jelikož už do Vánoc nezbývá mnoho času, máme pro vás krátký návod, jak připravit adventní věnec a další vánoční dekorace.

 

Ozdoby z ovoce

Věděli jste, že existuje stará řecká tradice, která tkví v konzumaci granátových jablek během svátků, včetně Štědrého dne? V souvislosti s tím můžete použít toto jedinečné ovoce jako dekoraci na váš sváteční stůl. Pokud však dáváte přednost jinému ovoci, můžete směle sáhnout po jablcích, pomerančích nebo mandarinkách. Navíc do nich můžete zapíchnout pár kousků aromatického hřebíčku.

 

Zasněžené hrušky

Zasněžené hrušky jsou dekorací, která vypadá opravdu kouzelně. Bílé hrušky můžete najít v obchodech s řemeslnými výrobky nebo bytovými dekoracemi. Přidejte je k živým šiškám, které najdete např. na zahradě a získáte opravdu krásnou vánoční dekoraci. Kouzlo spočívá v uložení hrušek, borovicových listů a šišek do misky, kterou takto postavíte na stůl. Zaručujeme vám, že taková originální výzdoba vám dokonale zpříjemní sváteční chvíle.

 

wiszcy_wieniec_skomp

 

Vánoční svíčky

Úžasné adventní věnce můžete vytvořit i pomocí živých rostlin. Stačí, když spojíte dlouhé větve sezónních rostlin. Uložte je do řady a lehce svažte provázkem. Taková kompozice vypadá krásně sama o sobě, ale klidně můžete přidat jakýkoliv druh květin. Pokud chcete docílit ještě většího efektu, přidejte ještě čerstvé větvičky borůvek a ostružin a nakonec podél celé dekorace opatrně uložte svícny nebo svíčky.

 

Barva vytváří náladu

Stříbrné a modré barvy dokonale ladí se zimní náladou. Proč je tedy nepoužít k vánoční výzdobě? Na takovou dekoraci se ideálně hodí větve modrého smrku nebo umělé jehličí v daném odstínu. Dekoraci můžete nakonec postříkat umělým sněhem ve spreji. Zimní vzhled ve studených barvách dokonale koresponduje s nízkými teplotami i sváteční atmosférou a také se sněhem. Pokud nemáte dostatek jehličnatých větví, můžete je nahradit svátečními světýlky nebo použít přírodní materiály, které nabarvíte studenými barvami. Takto získáte sváteční dekoraci na dveře, která bude vypadat jako zasněžená.

 

Chcete něco „teplejšího“ Smíchejte barvy!

Elegantní směs zelených a stříbrných větviček ozdobená „zlatými“ vánočními ozdobami bude vypadat vznešeně a elegantně. Výroba takovéto dekorace však není nejsnadnější. Jak přírodní elementy, tak i zlaté ozdoby nebo jiné doplňky musí být propojeny vyváženě. Hledání harmonických kombinací je úkolem pro opravdového umělce. Dekorace vytvořené ze zelených a stříbrných větviček, doplněná teplými zlatými detaily dokonale zapadne do teplé atmosféry Vánoc. Skvělé je zkombinovat různé materiály a odstíny zelené. Čerstvé a zajímavé listy budou krásně vypadat na podkladu z jehličí, zlaté větve tújí uprostřed stříbrozeleného jehličí smrku oživí celkovou kompozici. Můžete také použít jasně červený akcent jeřabin.

 

Použijte i větve bez jehličí

Adventní věnce nebo vánoční dekorace vůbec nemusí být vyrobeny z jehličnanů. Použitím  ohebných větví stromů a keřů (povětšinou vrby), slámy, šlahounů apod. snadno vytvoříte originální sváteční výzdobu. Zlatá nebo stříbrná barva nastříkaná na takovýto podklad ho zcela jistě promění na vánoční dekoraci. Dokonce i zcela nezkušený člověk si může vyrobit krásnou vánoční dekoraci z přírodních materiálů, které najde třeba na zahradě.

 

Adventní věnec vyrobený pouze z vánočních ozdob

Vánoční ozdoby se obvykle používají pouze k doplnění slavnostní výzdoby – můžete je však použít k vytvoření originálního a krásného adventního věnce! Jak se vám zamlouvá takový nápad? Věnec vyrobený jen z vánočních ozdob je kompozice, která dokonale ozdobí vchodové dveře. Můžete ho také položit jako dekoraci na stůl. Vyberte takový typ ozdob, které se vám líbí nejvíce. Můžou to být koule matné, lesklé, různých velikostí či různých odstínů. Dohromady vytvoří neobvyklou, ale velmi elegantní dekoraci. Pokud se vám monotónní věnec zdá nudný, zpestřete si ho. Podobně můžete postupovat při výzdobě dětského pokoje. Zvolte ale nerozbitné vánoční ozdoby, aby se děti nezranily, když adventní věnec nešťastnou náhodou spadne (každý rodič ví, jak časté jsou takové nehody, zvláště pokud máte malé dítě).

 

Můžete si vyrobit sváteční věnec téměř ze všeho

Ve skutečnosti si můžete adventní věnec vyrobit téměř ze všeho. Všechny přírodní materiály, sušené květiny, rozházené korálky, bižuterie, světýlka – všechny tyto prvky můžete využít a stvořit z nich neobvyklou dekoraci, stačí zapojit svou představivost.

 

Efektivní světelná dekorace

Výborným nápadem na vytvoření zajímavého adventního věnce je vplést do něj vánoční světýlka. Tato dekorace se bude perfektně vyjímat např. na vstupních dveřích, na zdi nebo na brance. Můžete se takto vyzdobit i zahradní altán. Zářící světýlka vám pomohou stvořit jedinečnou a skvělou atmosféru. Jen nezapomeňte, že taková výzdoba potřebuje zdroj elektřiny, takže musíte mít v dosahu zásuvku. Předem také promyslete zabezpečení přívodu elektrického kabelu, abyste si tuto magickou dekoraci nezničili jen kvůli „technické maličkosti“. Doufáme, že přečtení tohoto článku vás dostatečně inspirovalo a už máte konkrétní představu, jakou vánoční dekoraci si letos vytvoříte. Ujišťujeme vás, že taková výzdoba příjemným způsobem podtrhne kouzelné okamžiky v kruhu nejbližších.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.