Podzimní úklid zahrady

podzim-zahrady

 

Večery se pomalu prodlužují a za oknem je cítit podzimní chlad. Toto je znamení pro plánování úklidu zahrady, které se obvykle kombinuje s přípravou na zimu.

Prvním viditelným příznakem nadcházejícího podzimu jsou pusté zahrady. Po sklizni rostlinných plodin je nutné zorganizovat půdu z invazivních plevelů, kamenů nebo zbytků dřeva. Za tímto účelem bude sada zahradního nářadí skvělá. S takovým příslušenstvím, jako je lopatka nebo hrábě, můžete tento úkol snadno vyřešit.

Listí pokrývající trávníky jsou nedílnou součástí podzimní krajiny. Během zlatavého podzimu potěší jejich barva, ale pod vlivem počasí se rychle zhoršují.Skvělé pro tento druh práce budou kompostéry, ve kterých můžete házet nashromážděné listy a na jaře můžeme využít organické hnojivo.

Pokud vám počasí nedovolí zůstat na čerstvém vzduchu, stojí za to zazimovat i zahradní nábytek a ochránit jej před účinky povětrnostních podmínek, čímž se prodlužuje jejich životnost. K tomu se používají speciální zahradní potahy. V naší nabídce můžete dokonce najít pokrývky pro zahradní deštníky nebo bedny pro skladování zahradního textilu. Potřebné produkty najdete níže.


zahradni_01

590x500_1_01

Mezi zahradním nářadím najdete nejen základní nástroje, jako jsou lopata nebo hrábě, ale také agrotextilie, pomocí kterých můžete ve své zahradě zabalit citlivé rostliny proti mrazu.


zahradni_02

 

590x500_1_04

Zahradní boxy jsou nedoceněným pomocníkem, který dokáže plnit různé funkce téměř po celý rok. V létě může sloužit jako zahradní lavička a koncem podzimu a zimy funguje jako úložný box, například polštáře nebo koberečky. Kompostéry jsou dokonalým řešením pro malé zahrady, jejichž majitelé chtějí vsadit na přírodní hnojiva při zachování estetiky prostředí.


zahradni_03

 

590x500_1_06

 


Na Emako.cz si můžete vybrat zahradní potahy pro všechny typy nábytku. Pokud jste se během zimních měsíců trápili se skladováním zahradního nábytku, s našimi potahy bude tento problém vyřešen. Díky nim je nemusíte přesouvat do garáží a sklepů a vše, co musíte udělat, je zajistit je patřičným obalem.


 

starat

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.