Grily a příslušenství

Grily a jejich doplňky se staly jedním z nejvyhledávanějších pomůcek, jakmile skončí zimní období a počasí vám umožní strávit volný čas venku s rodinou a přáteli. Tato skutečnost není vůbec překvapující. Koneckonců, grilování je jednou z nejčastějších forem trávení volného času ve společnosti rodiny nebo přátel.

Grilování si nejvíce užijeme tehdy, když připravované maso má výjimečnou chuť. K tomu je nutné nejen trochu znalostí a praxe, ale také správné doplňky prvotřídní kvality přizpůsobené vašim potřebám.

Základní a nejčastější jsou otevřené grily, obvykle na třech nohách. Více možností grilování díky větším rozměrům a stabilnější konstrukci poskytují zahradní grily s víkem. Jsou vybaveny kolečky, které vám umožní volně je přesouvat na jakékoliv místo na zahradě. Na výletech a kempech však budou ideální kompaktní grily. Na větších zahradách tou nejlepší volbou budou krby a díky svým tvarům budou také zajímavou ozdobou. Praktickým řešením jsou však zahradní litinová ohniště, které lze použít k rozpálení grilu nebo ohniště. Současně chrání životní prostředí a především trávník, což usnadňuje odstraňování popela.

Dosažení správného stupně pečení masa usnadní správné příslušenství. V sadě BBQ je nutná převracečka a kleště na grilování. Jsou vyrobeny z nerezové oceli, což zaručuje odolnost vůči vysokým teplotám a snadnou manipulaci masa. Milovníci marinád však sáhnou po pipetách a štětcích na marinování. Širší nabídku možností při grilování však nabízí košík na grilování určený pro jídla, jako je zelenina.

Po grilování je problémem obvykle jeho čištění roštu od připáleného tuku a popela. Tento úkol Vám usnadní škrabka na rošt a štětce na čištění grilu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.