Objednávky vytvořené do 8:30 jsme schopni vyexpedovat ještě tentýž den.

Tipy, jak se připravit na výlet do hor

Chystáte se na jednodenní či vícedenní výlet do hor? Máme pro vás tipy na vybavení, které si rozhodně vezměte s sebou. Jak se tedy připravit na výlet do hor, aby vás nepřekvapily hlad, žízeň ani nepřízeň počasí?

jak-se-oblect-na-vylet-do-hor

Pořiďte si kvalitní turistický batoh

Jestliže se chystáte na výlet do hor, základní výbavou je kvalitní turistický batoh. Na jednodenní výlet vám postačuje menší turistický batoh zhruba o objemu 20 litrů. Chystáte-li se na vícedenní výlet do hor, budete potřebovat větší množství výbavy a samozřejmě i větší batoh - ideálně o objemu 50 litrů.

Vyrážíte na výlet do hor s dětmi? Nezapomeňte jim pořídit dětský turistický batoh. Turistické batohy by měly mít v zádové části kvalitní a pevné polstrování. Zvlášť v případě velkých turistických batohů vám přijde vhod také přítomnost bederního pásu, který přenáší část hmotnosti batohu z ramen na pánev a snižuje tak tlak batohu na páteř.

Základní výbava turistického batohu: Plastové krabičky a cestovní láhev

Co vše by měl turistický batoh obsahovat? Před výletem do hor do něj nabalte plastové krabičky s potravinami, dostatečně velkou cestovní láhev na vodu, malou lékárničku a náhradní oblečení sbalené v nepromokavém sáčku.

Co dále patří do turistického batohu? Pláštěnka či deštník, zapalovač, nůž, mapa, papír, tužka a baterka. Nezapomeňte ani na peníze, doklady, powerbanku a chytrý mobilní telefon, v němž budete mít nahranou aplikaci s mapami, které lze případně spustit také v offline režimu. 

jak-se-pripravit-na-vylet-do-hor

Jak se obléct na výlet do hor

O tom, jakým způsobem se oblečete, jestliže se chystáte na výlet do hor, rozhoduje zejména počasí. Ovšem také, zda se chystáte na jednodenní, nebo několikadenní putování. V každém případě se na výlet do hor oblečte tzv. cibulovitě. Vezměte si tedy na sebe více vrstev oblečení, které můžete v případě potřeby vysvléct. 

Pamatujte, že na vrcholcích hor panují nižší teploty nežli v údolí a také je zde více větrno, proto vám při výletě do hor přijde vhod softshellová bunda s kapucí i kvalitní funkční spodní prádlo. Jaké další oblečení mít na výlet do hor? Nezapomeňte také na čepici, šátek nebo kšiltovku. Velmi se vám budou hodit i sluneční brýle. Na výlet do hor je dále důležitá kvalitní trekingová obuv a ponožky (včetně několika náhradních).

Tip: Chystáte-li do hor na více dnů, samozřejmě s sebou nezapomeňte vzít také stan, spacák a karimatku do stanu.

Chystáte se na výlet do hor se psem? I svého mazlíčka správně vybavte

Jestliže plánujete výlet do hor se svým psem, nachystejte vybavení i pro svého psího parťáka. Přibalte mu svačinu, cestovní láhev pro psy naplněnou vodou i cestovní misku pro psa. Dále nezapomeňte na vodítko a sáčky na psí exkrementy. 

Před výšlapem do přírody si pečlivě naplánujte trasu. Ideální bude, když povede přes určité vodní zdroje, kde by se mohl váš pes v průběhu cesty osvěžit. Svému čtyřnohému mazlíčkovi nabalte také speciální psí lékárničku a případně také sadu botiček na delší tůru. Budete-li pršet, váš pes během výletu do hor využije rovněž nepromokavou bundu nebo pláštěnku pro psy.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.