Jak často měnit a prát povlečení

1583508075

 

Krásné povlečení vyrobené z vysoce kvalitní bavlny, saténu a dokonce hedvábí, množství vzorů a barev. Milujeme to - je skvělé spát v posteli pokryté voňavým a elegantním ložním prádlem. Jak často  měnit a prát, abyste zajistili dobrý spánek?

 

Jednou týdně – tak často  bychom měli oblékat a prát ložní prádlo . Většina z nás to však dělá v průměru jednou měsíčně. Je to chyba - znečištění nahromaděné za 30 nocí a vývoj na nejlepší roztoče může způsobit astma, alergie a mnoho nepříjemných kožních onemocnění. Obzvláště pokud bojujete s akné, vaše ložní prádlo by mělo být čisté. Položením obličeje na polštář, který je živnou půdou pro bakterie, zhoršíte pouze stav vaší pokožky.Největším nepřítelem alergiků jsou roztoči - živí se lidskou epidermou, kterou každou noc necháváme v lůžkovinách. Ložní prádlo je teplé a vlhké prostředí, takže je ideálním místem pro chov baterií, které také nejsou lhostejné pro naše zdraví. Máte infekci? Vyměňte ložní prádlo - v čisté posteli se zotavíte rychleji. Po infekci vyměňte  znovu a vyperte ji, vyžehlte ji, abyste se zbavili bakterií.

 

Dostatek roztočů a bakterií - pojďme se přestěhovat do světa elegantního povlečení - řekneme vám, jak prát povlečení z různých materiálů. Nezapomeňte na jednu věc - bez ohledu na to, jaké povlečení si vyberete - před prvním použitím vyperte a žehlte.

 

Bavlněné povlečení

Bavlna je materiál, který nejlépe slouží citlivé a alergické pokožce. Bavlněné povlečení myjeme podle pokynů výrobce - pokud je štítek 30 ° C. Je povoleno prát čistou bavlněnou podestýlku v 60 stupních - pak se z tkaniny zbavíme škodlivých bakterií, virů nebo hmyzu.

 

dzieci_skaczace_po_lozku_skomp

 

Nedávno moderní ložní sety s potisky by se měly prát také přísně v souladu s tím, co výrobce napsal na etiketě. Samozřejmě si uvědomte, že barevné povlečení je nutné prát odděleně a používat prací prostředek. Vypraná bavlna může často ztratit barvu a střih - stojí za to vybrat si sadu vysoce kvalitní bavlněné povlečení, které bude fungovat i v hotelech. Pak si užijete krásný pohled na polštáře po dlouhou dobu.Sada kalikového a mikrokalkalu povlečení lze prát při 60 stupních. Můžete točit vysokou rychlostí, ale žehlení bude vyžadovat více práce.Saténové povlečení

Sada saténového povlečení můžete prát při teplotě 40 - 60 stupňů, ale bez spřádání. Satén je materiál, jehož vlákna snadno ztrácejí svůj tvar, existuje také riziko tažení nití. Používání bělidel a silných detergentů je přísně zakázáno - saténové prostěradla pereme pouze v jemné tekutině nebo prášku.

 

Flanelové povlečení

Měkké, příjemné na dotek a velmi teplé - sada flanelové podestýlky je perfektním dárkem . Jak prát flanelové povlečení? Teplota by neměla být vyšší než 40 stupňů. Pokud je tkanina vzorovaná a barevná, vyžaduje jemný program a nízké otáčky. Pozor! Prádlo z flanelu po prvním praní se může mírně smrštit - je to kvůli specifičnosti vláken. Taková sada má jednu výhodu - pokud je správně vyprané v jemném saponátu - pak nemusíte takové ložní prádlo žehlit.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.