Objednávky vytvořené do 8:30 jsme schopni vyexpedovat ještě tentýž den.

6 jednoduchých tipů, jak být více EKO

Zero waste(což doslova znamená „nulový odpad”) je filozofie, která si získává stále větší popularitu v České republice i ve světě. Člověk by měl produkovat nejméně odpadu, aby neznečišťoval životní prostředí. Vypadá to neskutečně? Níže uvedené položky vám jistě pomohou. Pamatujte, že péče o planetu je starostí o budoucí generace.

1568885273


1. Koupelnové doplňky a opakovně použitelné hygenické potřeby


Jedním z pěti nápadů filozofie nulového odpadu je nahradit jednorázové položky opakovně použitelnými předměty. Někdy to nevědomě děláme- například kupujeme kovovou nebo skleněnou podložku pod mýdlo nebo háčky na ručníky. Tyto malé věci nutí nás používat položky, které v první řadě mají tendenci být mnohem efektivnější (můžeme tedy porovnat tekuté a tuhé mýdlo – je rozdíl, že?) A za druhé-nejdou přímo do koše. V koupelně jsou však věci, které si lze jen těžko představit jako jednorázové. Mluvíme o předmětech osobní hygieny, jako jsou bavlněné kosmetické polštářky nebo tyčinky – naše koupelnové koše jsou naplňeny hlavně nimi. Je to skvělý a velmi jednoduchý způsob – opakovaně použitelné nebo 100% biologicky rozložitelné produkty. A tak kosmetické polštáře, které částo vypadají jako ručníky, místo do pračky se špinavým oblečením, jsou v koši. Na rozdil od vzhledu jsou tyčinky z organické bavlny velmi snadno dostupné.


2. Konec jednorázových plastových lahví? Čas na filtrační lahve!


Ekologové alarmují, že za několik destiletí bude v mořích více odpadků než ryb, a na plažích už nahradíme písek mikroplasty. Naštěsí k tomu nemůžeme přispět jednoduchých způsobem. Vše, co musíte udělat, je nahradit plastovou lahev. Nejen, že jsme ekologičtějsí a chráníme planetu, ale také můžeme naplňovat lahev vodou kdekoli a kdykoli chceme. Stále více studentů používá takové láhve.

Alternativa plastových láhví
Opakovaně použitelné plastové láhve jsou velmi populární. Trh ukazuje další možnosti dostupné v různých cenách. V kuchyni můžeme mít filtrační džbán, který funguje ve stejném principu jako láhev. Často se ukáže, že voda s kohoutku je zdravější, než si myslíte. Takže pro ty, kteří již vědí o vlastnostech kohoutkové vody a nebojí se jí pít, se zda být dobrou volbou filtrační láhev na vodu. Je to velmi ekologický nápad.

plastikowa_butelka_na_ziemi_skomp


3. Káva a čaj? V termoláhvi nebo v termohrnku!


A zatímco termoláhve jsou nám známy již dlouhou dobu, termokrnky začaly chytat za srdce zaneprázdněných lidí teprvé nedávno. Návrhují různé designy – turistický hrnek s motivačním nápisem nebo obrázek vašeho oblíbeného hrdiny? Nic jednoduššího. Termohrnky, na druhé straně, jsou ideálním řešením pro dlouhé cesty. Jak vidíte, být ekologický a zero waste není zcela nový nápad.


4. Nakupování v plastových taškách klesá – nyní je čas na látkové tašky


Plátěné tašky, které lze nasadit na rameno, jsou skvělým nápadem. Jsou mnohem pohodlnějši k přepravě než plastové tašky, které drží v ruce. Jsou také prostě hezčí než plastové tašky. Je snadné se dostat do obrovského výběru barev a vzorů. Mohou být použity nejen jako náhrada za plastový obal, ale můžete snadno vložit například knihy.
Začátečníci v tématu Zero waste se mohou obávat nákupu ovoce a zeleniny, protože jak zabalit tolik brambor? S pomocí opakovaně použitelných tašek, často vyrobených ze síťoviny nebo upcycling materiálů.

Trwae_pojemniki_w_kuchni_zero_waste_skomp


5. Eko-brčko


Zero waste se od několika let zintenzivnilo, když na internetu se ukazala fotografie želvy s plastovou slámkou. A ačkoli se používají hlavně v restauracích a ne doma, stojí za zvážení, zda by stálo za to koupit sadu papírové nebo jedné kovové slámky. Abychom se o tom přesvědčili, stačí si uvědomit, že plastová slámka je použivána pouze několika minut a rozpadá se však déle, než si dokážeme představit. Kovovou slámku však lze hodit do tašky a použít při návštěvě restaurací. Neváží to moc a šetří životní prostředí.

6. Lunchobox, jídlo do práce


Sendviče, které jsou zabalené v hliníkové fólii...to už je minulost. Alternativou jsou krabičky na oběd, ve kterých si můžete vzít téměř všechno – od salátu až po...polévku. Lunchboxy jsou k dispozici v různých velikostech, každý je schopen najít něco, co odpovídá jeho individuálním potřebám.

Zero waste nemusí být obtížný! Uvedené příslušenství vám pomůže dosáhnout cíle. Je jich mnoho, a dokonce i malý pokus o péči o Zemi je důležitý.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení